CELL LINE PRO AMPOULE C.C

6ml * 15 şişe / 1 kutu

3 farklı tipte ampul içeriğine sahip C. C.(=Colour capsule) uygulama kitidir.

1. sırada bulunan transparan ampuller, peptitler ( Asetil heksapeptid-3, Palmitol pentapeptid-3, Copper tripeptid-3), adenozin, niasinamid, glutatyon, biotin, pantenol, kök hücre ekstreleri (Chamaecyparis obtusa, Rosa centifolia, Hamamelis virginiana, Oryza sativa) ve hyaluronik asit içermektedir.

Chamaecyparis obtusa (=Servi ağacı ) yaprağı kök hücre ekstresi: Antimikrobik ve antiinflamatuar etki
Rosa centifolia (=Okka gülü ) ekstresi antioksidan yönünden son derece zengindir ve ciltte yoğun nemlendirme sağlar.
Hamamelis virginiana (=Cadı fındığı) ekstresi cilt yüzeyinde onarıcı etki yaratması dışında gözenek daraltıcı ve sebum salgısını düzenleyici etki gösterir.
Oryza sativa (=Pirinç) ekstresi, cilt yüzeyini pürüzsüz hale getirir ve cilt tonu eşitsizliği ile ilgili sorunlara çözüm sağlar.

• Uygulamanın ilk sırasında bu ampuller kullanılarak, cildin pürüzsüz bir yapı alması ve işleme hazır hale getirilmesi sağlanır.
• Bu uygulama kitinin kullanılmasının tek amacı, ciltteki ton eşitsizliğini gidermek ve kozmetik açıdan aydınlık bir cilt eldesi sağlamak değildir.
Tüm bunların yanı sıra zengin içeriği ile ciltte yaşlanma karşıtı etki de yaratır: Kırışıklık gidermek, gözenekleri sıkılaştırmak, cilt tonusunu arttırmak ve cilt yüzeyinde bulunan lekelerin açılması gibi.
• Ayrıca bu ampul içeriğinde bulunan hipokloröz asit, antimikrobiyal etki sağlayarak cilde yapılan uygulamanın steril koşullarda gerçekleşmesini sağlar.

2. sırada bulunan ampuller ise renkli kapsül içeriği sayesinde uygulamanın esas amacını gerçekleştirmek için kullanılır. Cildin her yanında parlak, sağlıklı ve doğal renk tonu sağlar.

3. sırada yer alan ampullerin kullanım amacı, cildi sakinleştirmek, korumak ve nemlendirmektir. Ampul içeriğinde bu amaca uygun olarak, traneksamik asit, Centella asiatica (=Gotu kola), Camellia sinensis (= Yeşil çay), Camomilla recutita (=Tıbbi papatya) ve Aloe barbadensis (=Tıbbi sarısabır) ekstreleri ile anti inflamatuar etki gösteren Cornus officinalis (=Kızılcık meyvesi) ekstresi ile hyaluronik asit bulunmaktadır.
Traneksamik asit, estetik işlemlerden sonra yaraların iyileştirilmesinde yıllardır kullanılır. Aynı zamanda cilde parlaklık vermek ve lekeleri hafifletmek yönünde de etki gösterir.

Nasıl kullanılır?

  1. 0,25 ya da 0,5 mm lik dermapen ucu ile 1. sırada bulunan transparan ampul içeriği cilde eşit olarak uygulanır. Ampul içeriği cilt tarafından emildikten sonra 2. sırada bulunan ve renk kapsüllerinden zengin ampul kullanımına geçilir.
  2. sırada bulunan ampuller yavaşça karıştırılarak homojen hale getirilir. 0,25 ya da 0,5 mm lik dermapen ucu ile ürün içeriğinin cilde emilmesi sağlanır. Cildin durumuna göre ampulün tümü ya da yarısı kullanılabilir. Bu ampulün uygulanması sonrasında 35-40 dakika kadar beklenmeli ve böylece renk kapsüllerinin cilde penetre olması sağlanmalıdır.
    Çoğu kişide tek seans yeterlidir. Ancak cilt problemlerinin yoğun olarak görüldüğü kişilerde ek seansa ihtiyaç olabilir.
  3. Renkli içeriğe sahip ampulün cilt tarafından emilmesi sonrasında, kalıcılığın artması ve cildin onarılıp, nemlendirilmesi için 3. sırada bulunan ampul içeriği yine 0,25-0,5 mm dermapen ucu ile uygulanır.

Uygulama bitiminde güneş koruyucu ürün kullanılmalıdır.

TOP